XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

Odliczamy!

Olimpiada logo

Do Ceremonii Otwarcia XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych pozostało już tylko 30 dni. Przygotowania są więc na finiszu. Członkowie Komitetu Organizacyjnego, samorządów lokalnych i klubów, które gościć będą młodych sportowców robią wszystko by udział w OOM w Wielkopolsce był niezapomnianym przeżyciem. 

Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki UMWW Tomasza Wiktora, pracuje na wielu płaszczyznach. Sprawdzana jest nie tylko gotowość obiektów, w których będą odbywać się zawody, ale także miejsca zakwaterowania, jadłospisy, czy plany związane z lokalnymi ceremoniami otwarcia. Ta centralna, zaplanowana jest na 27 kwietnia w Swarzędzu Zalasewie. Scenariusz uroczystości, w której punktami kulminacyjnymi będą elementy ceremoniału olimpijskiego – jest już gotowy.

Praca wre także w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Sportowym. 12 sportów, 20 obiektów w 12 miastach, przyjęcie ok. 4 tysięcy uczestników – jest co robić. Niezbędny jest codzienny kontakt z koordynatorami poszczególnych dyscyplin i okręgowych związków sportowych, bo liczy się każdy szczegół.

Przypomnijmy, że na terenie województwa wielkopolskiego Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbyła się dotąd 4 razy:

  • rok 1995 – Poznań – sporty letnie
  • rok 1998 – Poznań – sporty halowe
  • rok 2001 – województwo wielkopolskie – sporty letnie
  • rok 2004 – województwo wielkopolskie – sporty halowe

W 2018 roku, kolejny raz gospodarzem będzie województwo wielkopolskie. Miastami gospodarzami będą: Jastrowie (powiat Złotowski), Kalisz, Konin, Krotoszyn, Luboń, Piła, Poznań, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Żerków oraz gościnnie poza Wielkopolską – Zabrze.

Czekamy na Was! Startujemy 27 kwietnia.

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast