XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

Ambasadorzy OOM Wielkopolskie 2018′ z kolejnymi sukcesami. Judoczka Eliza Wróblewska i zapaśniczka Agnieszka Wieszczek – Kordus stanęły na podium ważnych zawodów.

Eliza Wróblwska (Akademia Judo Poznań) zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata Juniorów, który odbył się we włoskim Lignano. W drodze do finału pokonała m.in. sklasyfikowaną na 7. miejscu w światowym rankingu Słowenkę Zalę Pecoler. Miesiąc temu nasza Ambasadorka też wywalczyła srebrny medal Pucharu Świata, na zawodach w Sarajewie. Zapewniło sobie tymi startami kwalifikację na mistrzostwa świata juniorów.

Przykład młodszych kolegom i koleżanką daje także Agnieszka Wieszczek – Kordus. Zapaśniczka Grunwaldu Poznań kolejny raz w swojej karierze wywalczyła tytuł mistrzyni Polski seniorek.