XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

Mistrz OOM: Niech wygra najlepszy

Ambasador OOM Mateusz Świerczyński, reprezentant Polski w badmintonie, wie jak smakuje zwycięstwo w finale takich zawodów. W 2010 roku w Płońsku wywalczył srebrny medal, a rok później w Suwałkach dwa złote. Teraz trzyma kciuki za tych, którzy do rywalizacji staną w Tarnowie Podgórnym. Niech wygra najlepszy – mówi tegoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów.

Kiedy zacząłeś trenować i jak trafiłeś akurat do tej dyscypliny sportu?

Zacząłem trenować gdy skończyłem 8 lat. Na początku to była tylko zabawa z rakietką i lotką, ale bardzo szybko przekształciło się to w profesjonalny badminton.

Jako trzykrotny medalista OOM pewnie pamiętasz te zawody? Jak je wspominasz i czy potwierdzasz, że to ważne przeżycie w życiu młodego sportowca?

Oczywiście, że pamiętam. Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży, zwłaszcza finały to świetne zawody. Wspominam je bardzo pozytywnie ponieważ kilkukrotnie stawałem na najwyższym stopniu podium. Takich chwil się nie zapomina.

Jakie są twoje najbliższe plany startowe, do czego i gdzie się przygotowujesz?

Przede mną cykl turniejów Pucharów Europy. Starty zaczynam w połowie maja. Aktualnie trenujemy pod okiem trenera Przemysława Wachy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Warszawie.

Czego życzysz uczestnikom OOM 2018?

Życzę przede wszystkim dużo wspaniałych emocji i niech wygra najlepszy!

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast