XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

Uczestnik OOM z medalem MŚ!

Florecista AZS AWF Poznań Maciej Bem wywalczył w niedzielę w Weronie brązowy medal mistrzostw świata juniorów młodszych. Podopieczny trenerów Tomasza Ciepłego i Włodzimierza Węcławka będzie faworytem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Szermierze o medale OOM rywalizować będą w Koninie w dniach od 30 kwietnia do 5 maja.

Maciej Bem startem w mistrzostwach świata kadetów w Weronie potwierdził talent i wysoką formę. Chociaż w pojedynkach grupowych walczył ze zmiennym szczęściem to w kolejnych etapach spisał się doskonale. Pokonał kolejno: Jose Murteirę z Portugalii, Kerema Ercana z Niemiec, Leopoldo Alarcona z Chile i Koreańczyka Jungsunga Kwona. W ćwierćfinale, po wyrównanym pojedynku odprawił Chińczyka Jie Xu zwyciężając 15:14. 17-letniego poznaniaka zatrzymał dopiero w półfinale późniejszy srebrny medalista Marcello Olivares (USA).

To kolejny międzynarodowy sukces tego florecisty w tym sezonie. Na początku marca, w Soczi, wywalczył dwa brązowe medale mistrzostw Europy juniorów młodszych, indywidualnie oraz z drużyną.

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast