XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

Życzę przede wszystkim wytrwałości

Polecamy wywiad z siatkarką reprezentacji Polski Agnieszką Kąkolewską, ambasadorką OOM. Środkowa Budowlanych Łódź interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. W trakcie Świąt, które spędziła w rodzinnym Poznaniu, kibicowała z rodziną koszykarzom pierwszoligowego Biofarmu Basketu Poznań.

Często kibicuje Pani innym sportowcom? 

Tak, to rodzinne. Jestem tu razem z całą rodziną. Kibicujemy bo lubimy nie tylko siatkówkę. Tak było zawsze.

Rodzice kibicowali Pani, gdy była Pani młodziczką, czy kadetką?

Oczywiście. Zawsze. Tak jest do teraz. Ostatnio byli na moich ligowych meczach w Bydgoszczy i Pile. Wcześniej też jeździli na mecze i turnieje. Wsparcie rodziców jest bardzo ważne dla młodych sporowców.

A pamięta Pani te swoje pierwsze mecze i turnieje? Np. walkę o mistrzostwo Polski kadetek?

Tak, oczywiście. Pamiętam, jak w barwach ZSMS Poznań walczyłyśmy o mistrzostwo Polski, zajęłyśmy wtedy 4. miejsce. Dużo było spotkań i turniejów, wtedy jeszcze na niższych szczeblach. Wyjazd do Piły, czy Kalisza wydawał się daleką podróżą i był sporym przeżyciem. To są niezapomniane chwile, dlatego wiem, jak ważne są finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Czego, jako ambasadorka OOM, życzy Pani uczestnikom tych zawodów?  

Życzę przede wszystkim wytrwałości, żeby młodzi sportowcy spełniali swoje marzenia i się nie poddawali. Nie zawsze się bowiem wygrywa. Pamiętam, jak grałam w poznańskim Energetyku, bilans meczów był wtedy ujemny, ale nie wygrywanie jest w sporcie młodzieżowym najważniejsze. Liczy się ciężka praca i rozwój zawodnika. Uczestnikom OOM Wielkopolska 2018′ życzę zatem nie tylko wspaniałych wrażeń i sukcesów, ale przede wszystkim wytrwałości.

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast