XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

13-latka w finale mnie zestresowała

Weronika Górniak (UKSB Milenium Warszawa), złota medalistka w grze pojedynczej i brązowa w grze podwójnej przyznała po finale, że róznica wieku między nią, a rywalką spowodowała dodatkowy stres.

Moja finałowa rywalka, Joanna Podedworny (UKS Unia Bieruń) ma zaledwie 13 lat, a ja 16. Teoretycznie więc powinnam łatwo taki mecz wygrać. I dlatego czułam presję, bo byłam faworytką. Joanna, mimo młodego wieku, jest bardzo dobrą zawodniczką, gra na wysokim poziomie. W pierwszym secie więc był ten stres, moje nogi nie pracowały tak, jak powinny. W drugim secie poprawiłam to, opanowałam trochę nerwy i było już dobrze. 

Ze stresem walczył też Kajetan Jeziak (PTS Puszczykowo) – złoty medalista w grze mieszanej i brązowy w grze pojedynczej.

W półfinale singla nie zagrałem najlepiej. Ranga mistrzostw Polski zrobiła swoje i pojawił się stres. Skończyło się na trzecim miejscu. W finale gry mieszanej z Dominiką Chojnacką z Wrocławia wróciła chłodna głowa, spięliśmy się, zagraliśmy dobre spotkanie i jest sukces. Jestem bardzo zadowolony.

Badminton (13.05.2018) Tarnowo Podgórne fot. Karolina Kiraga – Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży 2018
Badminton w Tarnowie Podgórnym – Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży 2018
Badminton w Tarnowie Podgórnym – Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży 2018
Zmień rozmiar tekstu
Kontrast