XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

A. Wieszczek-Kordus: Wygrywaj bez pychy – przegrywaj z honorem

W piątek w Krotoszynie, rywalizację o medale OOM rozpoczną zapaśnicy. Najpierw chłopcy w stylu wolnym, po nich – dziewczęta. Ambasadorka Olimpiady, zapaśniczka Grunwaldu Poznań Agnieszka Wieszczek – Kordus, choć sama w takich zawodach nie startowała, to nie wątpi, że każdy uczestnik, w walce o medal da z siebie wszystko. Polecamy wywiad z brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Pekinie.

1. Czy pamięta Pani swoje starty w kategorii juniora młodszego i walkę o medale mistrzostw Polski? Jak wspomina te turnieje? 

Wstyd się przyznać,ale w wieku juniora młodszego nie miałam nawet pojęcia, że co roku jest organizowana tak ważna dla młodych sportowców impreza. Zaczęłam trenować dopiero w wieku 18 lat i bardzo żałuję, bo nie miałam zaszczytu rywalizować w tak wspaniałych zawodach.

2. Czy w takich zawodach liczy się tylko wynik? Jak przygotować się do walki o medale MP?

Jestem pewna, że każdy zawodnik biorący udział w OOM marzy by zdobyć medal, by stanąć na najwyższym stopniu podium. I to jest natura każdego wojownika. Oczywiste jest, że dla każdego uczestnika najważniejsze są medale. Niestety zawodników jest wielu, a medale są tylko trzy. Sam udział w tak ważnej imprezie jest wyróżnieniem i czyni Was wyjątkowym! 

3. Czego Pani życzy uczestnikom OOM, zwłaszcza młodym zapaśniczkom i zapaśnikom?

Wszystkim zawodnikom, życzę spełnienia marzeń – nie bójcie się marzyć, bo to właśnie od marzeń wszystko się zaczyna! Nie bójcie się walczyć -jesteście wojownikami!!! Jestem przekonana, że sumiennie przygotowaliście się do najważniejszej dla Was imprezy. Przystępujcie do rywalizacji skoncentrowani, ale z uśmiechem na twarzy.  Czerpcie ze swoich startów dużo radości… Wygrywaj bez pychy – przegrywaj z honorem. Jestem z Wami i trzymam kciuki. Bawcie się dobrze!!

Trzymam za Was.

pozdrawiam Agnieszka Wieszczek-Kordus

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast