XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

Finały bez Jedynek

W żadnym z meczów finałowych XXIV OOM w badmintonie nie zagrają turniejowe “jedynki”. Co więcej, także zawodnicy rozstawieni z dwójkami w większości nie awansowali do spotkań o złote medale.

W grze pojedynczej chłopców wiele wskazywało na to, że w meczu o tytuł mistrza Polski zmierzą się najwyżej rozstawieni Kajetan Jeziak (PTS Puszczykowo) i Karol Budny (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle). Dobrze prezentowali się w drodze do półfinałów, ale obaj w nich przegrali. Jeziak 16:21, 16:21 z Mikołajem Szymanowskim [3] (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle), a Budny z Mikołajem Piórkowskim [5] (KS Match Point Ślęza) 21:13, 14:21, 6:21.

W grze pojedynczej dziewcząt, turniejowa jedynka, Zuzanna Jankowska (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) odpadła już w drugiej rundzie. W meczach półfinałowych Joanna Podedworny [2] (UKS Unia Bieruń) pokonała Julię Pławecką (UKS Plesbad Pszczyna) 22:20, 21:12, a Weronika Górniak [5] (UKSB Milenium Warszawa) Anastasię Kosenchuk[8] (UKS Hubal Białystok) 21:10, 21:13.

Finaliści XXIV OOM w badmintonie:

gra pojedyncza chłopców:

Mikołaj Szymanowski [3] (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) – Mikołaj Piórkowski [5] (KS Match Point Ślęza)

gra pojedyncza dziewcząt:

Joanna Podedworny [2] (UKS Unia Bieruń) – Weronika Górniak [5] (UKSB Milenium Warszawa)

gra podwójna chłopców:

Jakub Melaniuk/Szymon Ślepecki [3] (UKSB Milenium Warszawa/LKS Technik Głubczyce) /na zdjęciu/ – Mikołaj Piórkowski/Mikołaj Wrzalik [2] (KS Match Point Ślęza)

gra podwójna dziewcząt:

Dominika Chojnacka/Marcelina Franczuk [3] (Sportowa Politechnika Gdańsk) – Julia Pławecka/Daria Zimnol [4] (UKS Plesbad Pszczyna)

gra mieszana:

Kajetan Jeziak/Dominika Chojnacka [3] (PTS Puszczykowo) – Adam Babik/Marcelina Franczuk (Sportowa Politechnika Gdańsk)

Początek finałów w halo OSiR w Tarnowie Podgórnym w niedzielę o godz. 10.00.

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast