XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

Mistrzowie z piątką

Weronika Górniak (UKSB Milenium Warszawa) i Mikołaj Piórkowski (KS Match Point Ślęza) wywalczyli w Tarnowie Podgórnym złote medale XXIV OOM i tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych w badmintonie w grze pojedynczej. Oboje byli w turnieju rozstawieniu z numerem 5. Złotym medalistą w grze mieszanej został, żywiołowo dopingowany przez miejscowych kibiców, Kajetan Jeziak (PTS Puszczykowo), który w parze z Dominiką Chojnacką pokonał duet Adam Babik/Marcelina Franczuk (Sportowa Politechnika Gdańsk) 2:0 (21:16, 21:16).

Finał gry pojedynczej dziewcząt lepiej rozpoczęła wyżej notowana Joanna Podedworny [2] (UKS Unia Bieruń), która wygrała pierwszego seta do 14. W dwóch kolejnych nie była już tak skuteczna i skoncentrowana. Inicjatywę przejęła Weronika Górniak, która zwyciężyła do 14 i 13, w całym meczu 2:1.

W finale gry pojedynczej chłopców zabrakło najwyżej rozstawionych. Kajetan Jeziak i Karol Budny odpadli w półfinałach. W meczu ich pogromców, Mikołaja Szymanowskiego [3] (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) z Mikołajem Piórkowskim [5] (KS Match Point Ślęza) lepszy okazał się Piórkowski, który wygrał 2:0 (21:15, 21:14). Był to jego drugi złoty medal XXIV OOM, ponieważ na najwyższym stopniu na podium stanął także w grze podwójnej. W parze z klubowym kolegą Mikołajem Wrzalikiem pokonał Jakuba Melaniuka i  Szymona Ślepeckiego [3] (UKSB Milenium Warszawa/LKS Technik Głubczyce) 2:0 (21:12, 23:21).

W grze podwójnej dziewcząt, po bardzo zaciętym, długim i dramatycznym meczu Julia Pławecka i Daria Zimnol [4] (UKS Plesbad Pszczyna) wygrały z  Dominiką Chojnacką i Marceliną Franczuk [3] (Sportowa Politechnika Gdańsk) 2:1 (22:20, 18:21, 22:20).

Medaliści XXIV OOM w badmintonie:

gra pojedyncza dziewcząt: 

1.Weronika Górniak (UKSB Milenium Warszawa)

2. Joanna Podedworny (UKS Unia Bieruń)

3/4 Anastasiia Kosenchuk (UKS Hubal Białystok) i Julia Pławecka (UKS Plesbad Pszczyna)

 

gra pojedyncza chłopców:

1. Mikołaj Piórkowski (KS Match Point Ślęza)

2. Mikołaj Szymanowski (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle)

3/4 Kajetan Jeziak (PSB Puszczykowo) i Karol Budny (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle)

 

gra podwójna dziewcząt: 

1.Julia Pławecka/Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna)

2. Dominika Chojnacka/Marcelina Franczuk (Sportowa Politechnika Gdańsk)

3/4 Weronika Górniak/Aleksandra Radziszewska (UKSB Milenium Warszawa/UKS Hubal Białystok) i Aleksandra Kiryluk/Zofia Tomczak (ABRM Warszawa)

 

gra podwójna chłopców:

1. Mikołaj Piórkowski/Mikołaj Wrzalik (KS Match Point Ślęza)

2. Jakub Melaniuk/Szymon Ślepecki (UKSB Milenium Warszawa/LKS Technik Głubczyce)

3/4 Karol Budny/Szymon Maciąg (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle/UKS Start Widełka) i Adam Bibik/Jakub Suszyński (Sportowa Politechnika Gdańsk/MKS Stal Nowa Dęba)

 

gra mieszana:

1. Kajetan Jeziak/Dominika Chojnacka (PTS Puszczykowo)

2. Adam Babik/Marcelina Franczuk (Sportowa Politechnika Gdańsk)

3/4 Andrzej Niczyporuk/Eliza Kwiatkowska (AZSUW Warszawa/STB Energia Lubliniec) i Mikołaj Wrzalik/Zuzanna Luban (KS Match Point Ślęza/STB Energia Lubliniec).

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast