XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

OŚ AZS Poznań, AZS AWF Poznań i KKSz Konin – tak wygląda pierwsza trójka klubów XXIV OOM po rozegraniu sześciu dyscyplin. Wielkopolska prowadzi w klasyfikacji medalowej i województw.

Po taekwondo olimpijskim, gimnastyce artystycznej i skokach na trampolinie, zakończono finały w kolejnych trzech dyscyplinach: szermierce, tenisie stołowym i szachach. Nie przyniosły one zmian na pozycji lidera. Na czele wciąż jest OŚ AZS Poznań, który jeszcze powiększył swoje punktowe zdobycze. Na kolejne miejsca na podium, dzięki bardzo dobrym startom we florecie i szabli, awansowały AZS AWF Poznań i KKSz Konin. Zarówno szermierze z Poznania, jak i Konina, wywalczyli po 4 medale. Na kolejnych miejscach plasują się AZS UWM Olsztyn i AZS AWF Warszawa. Sklasyfikowanych jest już 270 klubów.

W klasyfikacji medalowej co raz większa przewaga Wielkopolski. Po sześciu konkurencjach gospodarze mają na koncie już 58 medali: 19 złotych, 19 srebrnych i 20 brązowych. Na kolejnych pozycjach są województwa: małopolskie (33 – 11/11/11) i mazowieckie (36 – 9/7/20).

W klasyfikacji generalnej województw pierwsza trójka to: wielkopolskie (876,66 punktów), małopolskie (538,33), śląskie (482,99).

Tabele wszystkich klasyfikacji w zakładce wyniki.

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast