XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

Tytuły dla drużyn z Krakowa i Działdowa

Po dwóch dniach zmagań, zakończyła się drużynowa rywalizacja w tenisie stołowym. Tytuły mistrzów XXIV OOM i jednocześnie mistrzów Polski kadetów wywalczyły zespoły Bronowianki Kraków i Dekorlglassu Działdowo.

Zawodniczki Bronowianki Iwona Sztwiertnia i Natalia Gąsior pokonały kolejno: LUKS Chełmno, AUKS Trefl Zamość, w półfinale JKTS Jastrzębie Zdrój, a w finale 3:1 Martynę Hajduk i Martynę Stachniak z Nurtu Przemyśl.

W turnieju drużynowym chłopców, tenisiści Dekorlglassu Działdowo, Maksymilian Miastowski i Patryk Lewandowski, w grupie zwyciężyli KS CKFIS Bełżyce, PUKS Arkę Łętownia i Bronowiankę Kraków. Następnie w półfinale wyeliminowali Kuźnię Martex Rybnik, a w finale pokonali 3:1 Bogorię Grodzisk Mazowiecki (Miłosz Redzimski, Adam Banasik).

W turnieju dziewcząt zagrało po 16 drużyn dziewczęcych i chłopięcych. W sobotę i niedzielę 151 zawodników z 81 klubów walczyć będzie o medale w turniejach singlowych, deblowych i mieszanych.