XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018

Młoda pogromczyni rozstawionych

Zuzanna Kubacha (na zdjęciu) za półtora miesiąca skończy 14 lat, ale na kortach OOM pokrzyżowała plany już kilku starszym koleżankom. Tenisistka grająca w barwach Parku Tenisowego Olimpia Poznań jest już w półfinale. W drodze do niego wyeliminowała m.in. dwie rozstawione zawodniczki.

Pochodząca z Czempinia 14-latka w krajowym rankingu zajmuje drugie miejsce, ale w swojej kategorii wiekowej (U-14).  W kadetkach jest na 24 pozycji. Na jej udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (U-16) zgodę musiał więc wyrazić Polski Związek Tenisowy.  Zgoda była, bo już wcześniej młoda tenisistka odnosiła sukcesy w starszej kategorii. W tym roku była m.in. w finale gry pojedynczej, rozgrywanego w Zabrzu turnieju z cyklu Tennis Europe U-16 drugiej kategorii. W turnieju deblowym, wygrała!

Talent i potencjał pokazuje także na kortach w Szamotułach. W pierwszej rundzie Kubacha wygrała z Matyldą Szymczewską z Klubu Tenisowego GAT Gdańsk 6:0, 6:1. W drugiej, sprawiła pierwszą niespodziankę pokonując rozstawioną z numerem 3, Lenę Takmadżan z MKT Stalowa Wola 6:4, 6:2. W ćwierćfinale wyeliminowała z kolei Urszulę Nebelską [7] z MKT Łódź 6:4, 7:5.

W półfinale na Zuzannę Kubachę czeka najwyżej rozstawiona w OOM Zuzanna Szczepańska (ITT Goplana Inowrocław), która nie bez problemów, bo w trzech setach pokonała Marcelinę Kotylak. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Barbara Przybylska (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Zgierz) i Aleksandra Wierzbowska (Krakowski Klub Sportowy Olsza).

– Bardzo się cieszę z sukcesu naszej zawodniczki bo półfinał to już jest wspaniały wynik. Zuzia jest tenisistkę nie tylko utalentowaną, ale bardzo pracowitą, sumienną i zdeterminowaną na sukces. Bardzo zaangażowani w sportową przygodę są także jej rodzice. Jestem przekonana, że odniesie jeszcze nie jeden sukces – tak o Zuzannie mówi menadżerka Parku Tenisowego Olimpia, Ewelina Sterczewska.  Dodaje, że klubowym trenerem młodej tenisistki jest Marcin Pagór, a za przygotowanie motoryczne odpowiada Witold Zielazek.

 

wyniki ćwierćfinałów XXIV OOM gry pojedynczej dziewcząt:

Zuzanna Szczepańska [1] (ITT Goplana Inowrocław) – Marcelina Kotylak (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) 6:7, 6:3, 6:3

Zuzanna Kubacha (Parku Tenisowy Olimpia Poznań) – Urszula Nebelska [7] (MKT Łódź) 6:4, 7:5

Barbara Przybylska (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Zgierz) – Karina Gutowska (BKT Advantage Bielsko-Biała) 7:5, 6:2

Aleksandra Wierzbowska [2] (Krakowski Klub Sportowy Olsza) – Rozalia Gruszczyńska (Krakowski Klub Sportowy Olsza) 6:3, 6:3

 

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast