XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018
konin foto
Konin

… to miasto położone nad Wartą ma bogate tradycje historyczne. Krzyżuje się tutaj kilka ważnych szlaków turystycznych: Szlak Bursztynowy, Szlak Piastowski czy  szlak wodny Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Konin jest miastem przychylnym dla sportu. Zwłaszcza tego w wykonaniu najmłodszych. Potwierdzeniem jest druga pozycja w kraju w grupie miast do 100 tysięcy mieszkańców  w ubiegłorocznym rankingu ,,Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”. Coraz wyższe są także notowania miasta w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W grupie ok. 2600 sklasyfikowanych gmin  Konin regularnie plasuje się w trzeciej dziesiątce, w Wielkopolsce zaś od kilku lat jest drugą – po Poznaniu – siłą tego zestawienia.

Największe sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe notują w Koninie piłkarki nożne Medyka Konin, reprezentanci Konińskiego Klubu Szermierczego, pięściarze Zagłębia i kolarze Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów. Piłkarki Medyka – czterokrotne Mistrzynie Polski w ostatnich latach – regularnie awansowały do 1/16 Ligi Mistrzyń UEFA, jako jedyna piłkarska drużyna z Polski. Szabliści spod znaku KKSz notują sukcesy na planszach Mistrzostw Świata i Europy, a prowadzi ich do nich były 3-krotny olimpijczyk, obecnie trener Tadeusz Piguła. Drugim olimpijczykiem z Konina, w 2016  roku w Rio de Janeiro, był pięściarz wagi ciężkiej – Igor Jakubowski. Kolarze KLTC też mają w swojej kolekcji medale z mistrzostw świata i Europy na torze…. choć nie ma takiego obiektu w Koninie.

[Strona Urzędu Miast Konin]

W Koninie rozgrywane są następujące sporty:

BOKS KOBIET

Serdecznie witam w Koninie.
Możliwość goszczenia w naszym mieście uczestników XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ,,Wielkopolska 2018” w sportach halowych jest dla mnie wielką radością. Jestem przekonany, że startujący w Koninie szermierze i bokserzy spotkają się z ciepłym przyjęciem znanych z gościnności mieszkańców naszego miasta. XXIV OOM ,,Wielkopolska 2018”, to ogromne przedsięwzięcie organizacyjno-logistyczne. Zapewniam, że Miasto Konin zrobi wszystko, by wywiązać się z tego zadania z należytą starannością.

Drodzy Sportowcy!
Gratuluję Wam wywalczenia prawa startu w finałach XXIV OOM. Jestem przekonany, że dla części z Was będzie to przepustka do sukcesów na ,,dorosłych” arenach krajowych, europejskich i światowych. Życzę wszystkim zwycięstw i medali. Mam nadzieję, że nasze miasto na zawsze kojarzyć się będzie Wam z wielką przygodą oraz areną wspaniałych zmagań sportowych.

Józef Nowicki
Prezydent Miasta Konina

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast