XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018
konin foto
Szamotuły

Z radością witamy sportowców i turystów w mieście o bogatej historii i z cennymi zabytkami. Zaledwie kilka kilometrów dzieli nas od Puszczy Noteckiej i najbliższych jezior. Wystarczy wskoczyć na rower i za parę minut znaleźć się sam na sam z naturą, ciszą i czystym powietrzem. Jeziora i rzeki przyciągają amatorów kąpieli i wędkowania.

Sportowców z przyjemnością i dumą informujemy, że Szamotuły dysponują rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną. Sportowe serce miasta bije szybko na stadionie piłkarskimi jego dwóch płytach treningowych, jedna z nich ma nowoczesną, sztuczną nawierzchnię. W zmodernizowanej hali sportowo-widowiskowej “Wacław”, letnim basenie, krytej pływalni, skate parku, kompleksie dwóch boisk wielofunkcyjnych Orlik oraz wspaniale usytuowanych kortach tenisowych (dziesięć kortów tenisowych ziemnych). Stadion piłkarski, posiadający nową murawę najwyższej klasy, 3000 miejsc na trybunach, nowoczesne zaplecze socjalne stanowi doskonały potencjał dla różnych imprez sportowych. W mieście i jego najbliższych okolicach powstało wiele siłowni zewnętrznych, z których korzystają młodzi i starsi.

Nasi Drodzy Goście! Przyjeżdżajcie i wracajcie do grodu Halszki – do Szamotuł.

 

[Strona Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły]

W Szamotułach rozgrywane są następujące sporty:

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

TENIS

Szanowni Państwo

to prawdziwy zaszczyt dla mnie burmistrza i mieszkańców Miasta i Gminy Szamotuły, gościć utalentowaną młodzież, nadzieję naszego sportu w szlachetnych dziedzinach, najpierw  w gimnastyce, później w tenisie. Szamotuły miasto Wacława i Halszki wita Was serdecznie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „Wielkopolska 2018”.

Nasi młodzi sportowcy zwyciężają, konkurując z gminami w powiecie, nasz Powiat Szamotulski  z kolei okazał się najlepszy w Województwie Wielkopolskim. Wciąż chcemy jeszcze więcej. Duch współzawodnictwa jest motywujący, wręcz zmusza do pracy nad sobą. Chcemy sięgać coraz wyżej po nowe laury, udowadniać sobie, że możemy więcej i lepiej. Sport jest szkołą charakteru. Jestem głęboko przekonany, że Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w gimnastyce i tenisie przyczyni się do popularyzacji obu tych dyscyplin i skłoni dzieci i młodzież do zainteresowania się tymi sportami, a co więcej – do ich uprawiania. Myślę, że nasze starania o jak najlepsze warunki dla Was Sportowców pomogą w jak najlepszym wykorzystaniu czasu zarówno podczas przeprowadzanych konkurencji, jak i w czasie wolnym.

Drodzy Młodzi Przyjaciele! Osiągajcie rekordowe wyniki i niech zwyciężają najlepsi.

 Włodzimierz Kaczmarek
Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast