XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018
zabrze foto
Zabrze

Zabrze, położone w sercu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, łączy przemysłową tradycję z nowatorskim podejściem do innowacyjnych przedsięwzięć. Dzięki uznanym ośrodkom badawczym szczyci się specjalistyczną kadrą, która podejmuje ambitne wyzwania naukowe i medyczne oraz działa na rzecz gospodarki i rozwoju nowoczesnych technologii. Markami są m.in. Śląskie Centrum Chorób Serca, Górnik Zabrze i Kopalnia Guido. Doskonała lokalizacja w pobliżu autostrad A1 i A4 sprawia, że w Zabrzu są atrakcyjne tereny inwestycyjne.

Śmiało można powiedzieć, że Zabrze to dwa miasta. Jedno widać gołym okiem. Aby zobaczyć drugie trzeba wybrać się w podróż pod ziemię do Kopalni Guido lub historycznej Sztolni Dziedzicznej. Można zobaczyć to, co charakterystyczne dla Śląska, czyli pracę górnika. Prezentowane są narzędzia oraz maszyny górnicze. Goście mogą zobaczyć na własne oczy m.in. pracę kombajnu górniczego, wsiąść do kolejki podwieszanej czy wybrać się na szychtę. Warto przekonać się samemu co kryją mroki zabrzańskich kopalń

[Strona Urzędu Miasta Zabrze]

W Zabrzu rozgrywane są następujące sporty:

GIMNASTYKA SPORTOWA

Gratuluję udziału w Olimpiadzie Młodzieży!

Jestem pod wrażeniem waszej pozytywnej energii i determinacji w dążeniu do celu. Słowa uznania kieruję na ręce trenerów i wszystkich, którzy wspierają rozwój waszych sportowych pasji. Pozdrawiam rodziców, którzy z pewnością są z was dumni i towarzyszą wam w drodze do spełniania marzeń.

Przekazuję serdecznie pozdrowienia z Zabrza. Nasze miasto tętni sportowym życiem. Markami naszego miasta są m.in. Śląskie Centrum Chorób Serca, Kopalnia Guido oraz Górnik Zabrze. Górnik Zabrze, najbardziej utytułowany klub w naszym kraju jest dumą zabrzan i Zabrza. Konsekwentnie rozbudowujemy bazę rekreacyjno-sportową, stawiamy na szkolenie dzieci i młodzieży. Uprawianie sportu bowiem to nie tylko rywalizacja, ale także sposób na zdrowy styl życia.

Życzę wszystkim uczestnikom sukcesu, wielu sportowych wrażeń zapraszam do Zabrza, miasta które jest dziś rozpoznawalnym w kraju ośrodkiem turystyki industrialnej.

Prezydent Miasta Zabrze
Małgorzata Mańka-Szulik

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast