XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych
Wielkopolska 2018
zerkow foto
Żerków

Witamy w Żerkowie, mieście położonym w sercu Wielkopolski, na południowy wschód od Poznania (67 km), miejscu o niezwykłym uroku i klimacie. Ze względu na swe walory turystyczne i przyrodnicze, gmina od dawna nazywana jest „Szwajcarią Żerkowską”. Goście nas odwiedzający mogą skorzystać z szerokiej oferty bazy noclegowej. W gminie Żerków nie brakuje ciekawych zabytków architektury.

Do najpiękniejszych należy klasycystyczny pałac w Śmiełowie, w którego wnętrzach utworzono muzeum im. Adama Mickiewicza, najważniejsze miejsce kultu poety w Polsce. Osobom pragnącym aktywnie spędzić wolny czas dedykowane są baseny oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Największą popularnością cieszą się w Żerkowie spływy kajakowe na Warcie, Prośnie i Lutyni. Na terenie Zakładu Aktywności Zawodowej „Promyk” istnieje możliwość wypożyczenia rowerów turystycznych, crossowych oraz MTB do ekstremalnej jazdy terenowej

[Strona Urzędu Miasta i Gminy Żerków]

W Żerkowie rozgrywane są następujące sporty:

BRYDŻ SPORTOWY

Szanowni Państwo!

Witam serdecznie na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018. Cieszymy się, że Gmina Żerków została gospodarzem brydża sportowego. Życzymy Wam pomyślności dobrych licytacji i trafnych rozgrywek bo dla dobrego brydżysty nie ma złej karty, nie ma wpływu rozdanie lecz liczy się tylko jak rozegra partię. Zapraszamy do Szwajcarii Żerkowskiej – miejsca aktywnego wypoczynku w sercu Wielkopolski.

Jacek Jędraszczyk
Burmistrz Miasta i Gminy Żerków

Zmień rozmiar tekstu
Kontrast